iphone-x-ekran-degisimi-izmir

İPHONE X EKRAN DEĞİŞİMİ

iPhone X cep telefonları,  tamiri en zor olan telefonlardan bir olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunda en büyük etmen Alüminyum kasaya sahip olmasıdır. Bu nedenle dileyen herkesin kolayca açabileceği veya üzerinde tamir işlemi gerçekleştirebileceği bir cihaz değildir iPhone X ekran değişimi izmir konusunda uzman personelimizin almış olduğu eğitimler sayesinde, bu zorluklar tamamen ortadan kalkmaktadır.

iPhone cep telefonunuzun ekranında bir sorun var ise veya bir değişime ihtiyaç duyuluyor ise bu yazımızın sizler için yazıldığından emin olabilirsiniz. Yaygın bir şekilde yapılan hataların başında yeterli mesleki bilgi ve tecrübesi olmayan alanında gerekli eğitimi almamış kişilere telefonlarımızı teslim etmek gelmektedir. Kendisine özgü alüminyum yapısı nedeni ile iPhone X ekran değişimi esnasında yapılacak ufak bir hata bile telefonu kullanılamaz hale getirebilmekte en basit hali ile işleyişine engel olmaktadır.

Nelerede Dikkat Edilmesi Gerekir

Hayatımızın büyük bir parçasında yer edinen teknolojik cihazların en önemlisi olan cep telefonları ne kadar sağlamlaştırılmaya çalışılsa da veya ne kadar koruyucu kılıf veya camlarla çevrelense de doğadan kaynaklı veya kişisel etmelere karşı koymada yeterli olmamaktadır. Kimi zaman yere düşme, kimi zaman duvara çarpma, kimi zaman da üzerine basma şeklinde ekranın zarar görmesi fiilleri olabilmektedir. Her türlü zarar görme durumunda mesleki yeterlilik ve tecrübemiz sayesinde çok kısa sürede telefonunuzu iade edeceğimizden emin olabilirsiniz.

Dokunmatik telefonlar en alttaki LCD panel, ortadaki dokunmatik ekran ve en üstte dış ekran olmak üzere bölümlerden oluşur. En sık karşılaştığımız ekran zarar görme türü ön camın kırılması durumudur. Ön camın kırılması fonksiyonel anlamda telefonun çalışmasına engel olmasa da görüntü bozukluğuna sebebiyet vermektedir. Dokunmatik panelin bozulması, ekranda sadece görüntünün bulunmasını ancak sistematik işlevlerini yerine getirememesini gösterir, en altta bulunan LCD panelin arızalanması durumunda artık ekranda sarı, mavi renkli çizgilerin bulunması veya hiçbir görüntünün kalmaması söz konusu olacaktır.

iPhone X Ekranımıda Nerede Değiştiririm

Firmamız olması gerektiği gibi ekran değişimlerinde 3 katmanı da içine alan tek parça ile sorunu çözmektedir. Tek parça halinde yapılmayan değişimler kesinlikle sağlıklı olmayacaktır.  Ne yazık ki birçok merdiven altı firma 3 katmandan hangisinde sorun varsa onu değiştirmek yoluna giderek ucuza mal ettiği yönünde kullanıcıyı ikna etse de zamanla aşınan ekranlar eskisinden daha da kötü bir hal alarak telefona tamamen zarar vermektedir. Telefonunuzu çöpe atayacak kadar değer veriyor iseniz bizimle iletişime geçin.

iphone-whatsapp-destek-1

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>