iphone-whatsapp-destek-1

 

iPhone Kasa Değişimi

iphone kasaAldığı darbeye istinaden ya da zamanla eskimeye bağlı olarak iPhone kasa değişimi söz konusu olabilmektedir. Hangi sebeple olursa olsun ezilen, kırılan, rengi değişen, çizilen ya da donanıma zarar verecek şekilde hasar alan iPhone’ların orijinal parça kullanılmak kaydı ile kasasının değişimi daha uzun bir şekilde telefonun kullanılmasını sağlar. Piyasada “Çin malı” şeklinde tabir edilen markasız parçaların veya yan sanayi ürünlerinin kasa değişiminde kullanılması kısa vadede müşterilere maliyet bakımından mantıklı gelse de telefonunu severek kullanan herkesin orijinal bir kasa tercih etmesi gerekir. Orijinal parça kullanılmaması, kısa sürede tekrar problem yaşatması kadar çalışan bazı aksama zarar vermesi riskini de doğurur.

Kasa Değişimi Ustalık İşidir

Tamir edilecek ortam yeterince steril değilse yapılan tamirat, orijinal parça kullanılsın ya da kullanılmasın, kısa vadede tekrar sorun yaşanmasına sebebiyet verir. Orijinal kasa takılırken de uzman teknik ekipler tercih edilmelidir. Zira kasa değişimi esnasında cihazın diğer donanımlarının da zarar görmesi ve dolayısıyla anakart değişimi riski vardır. Bu nedenle iPhone kasa değişimi ciddi işçilik gerektiren bir iştir. Kasa değişirken bazı parçaların çıkarılması ve kasa değişiminin hemen akabinde tekrar yerine monte edilmesi gerekir. İşinin ehli olmayan teknik servisler tarafından yapılan kasa değişimi sırasında cihazın diğer donanımları da zarar görebilmekte, bu da tamir masraflarının daha da artması anlamına gelmektedir.

 

iphone kasa değişimi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>