iphone power düğmeiPhone Ses Açma Kapama Düğmesi Değişimi

Cep telefonları artık sadece bir iletişim aygıtı değil, aynı zamanda bir multimedya aracı olduğu için iPhone ses açma kapama düğmesi değişimi gibi bazı zorunlu tamiratlar söz konusu olabilmektedir. Öncelikle sorunun bir yazılım ya da güncelleme sorunu mu olduğu, yoksa donanımsal bir sorun olarak değişim mi gerektirdiğinin tespiti yapılmalıdır. Aksi takdirde basit bir çözümü varken donanım değişimine bağlı olarak işçilik maliyeti ile birlikte kullanıcıya kabarık bir tamirat faturası yansıtılması söz konusu olabilir. Bu yüzden iPhone’un işinin ehli kimseler tarafından tamir edilmesi büyük önem taşır. Uygun aletlerle yapılmayan düğme değişim işlemi esnasında telefonun hasar görmesi olasıdır.

Değişim Zorunlu İseiphone power düğme değişimi

Pentalobe vidanın çıkarılması için uygun aletlerin olması iPhone ses açma kapama düğmesi değişimi konusunda iyi bir teknik servisin özellikleri arasındadır. Ayrıca ekran sökme aparatı da ses açma ve kapama düğmesi değişimi konusunda herkeste bulunmayan bir alettir. Bu iki aygıt olmadan başka aletlerle yapılan tamirat işlemleri telefonun daha fazla hasar almasını, daha önce ciddi tamirat görmüş intibasının oluşmasına sebebiyet verir. Bazen flex kablolar zarar gördüğünden tamirat maliyetinin de tavan yapması sonucu da doğabilir. Kimi zaman tırnakların kırılması da estetik açıdan kötü manzara oluşturduğundan kullanıcıların canını sıkabilir. Flex kabloların soketlerden ayrılırken vidaların uzman teknik servisçe usulüne uygun sökülmesi şarttır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>