iPhone-8-batarya-degisimi

Adres
1364 Sokak No:14
Sema İş Merkezi 3.Kat Daire: 307

0232 450 02 02

Whatsapp : 0543 455 02 02

Çankaya / İZMİR

Önemli : Konumu bulmakta zorlanan müşterilerimiz için yol tarifi videomuzu izleyebilirsiniz.

 

İPHONE 8 Plus BATARYA DEĞİŞİMİ

Telefonun güç kaynağı olan bataryalar gün geçtikçe sağlıklı işleyişini kaybederler. Genel itibari ile şikâyetler farklı türden; telefonumu yüzde yüz doldurdum ancak hemen boşalıyor, telefon ile konuşurken birden telefon kapanıyor şarja takmama rağmen bir saatte yüzde bir bile şarj olmadı, bataryam şişti, telefonum durduk yere açılıp kapanıyor şeklinde olsa da çözüm aynıdır; batarya değişimi.  Her elektronik aksamda olduğu gibi bataryalarda da çoğu kez dış etkenler değişimi zorunlu kılmaktadır. Bunlar telefonun aşırı ısınmaya, neme veya soğuğa maruz kalması şeklinde olabilmektedir.

İphone bataryası diğer telefon bataryalarının aksine tak çıkart şeklinde değildir. Bu nedenle bir uzman tarafından müdahalesi şarttır. Ayrıca batarya, elektrik aksamı olduğu için ve içerisinde lityum iyon bulundurduğu için özellikle bozuk olduğu zamanda patlama riski taşımaktadır. Bu risk aynı zamanda bilinçsizce değiştirilen bataryalar için de geçerlidir. İphone batarya değişimi konusunda yapılan en büyük hataların başında da bu gelmektedir, yetkisiz kişilere değiştirtme.  Birçok kez haberlerde duyduğumuz bataryaların patlaması sonucu evde yangın meydana gelmesi veya bireylerin yaralanması olaylarının temelinde bu husus yatmaktadır.  Bir diğer batarya problemi, bataryanın şişmesidir.

iPhone 8 Plus Batarya Nerede Değiştirebilirim

Şişen batarya bir süre sonra telefonun diğer mekanik aksamını sıkıştıracak başta aksaklıklar meydana getirecek ancak bir süre sonra ekranı çatlatarak çalışmamasına sebebiyet verecektir.  Isı, nem faktörlerine dikkat edilse bile bir bataryanın ortalama şarj edilme sayısı ortalama 500 dür. Bu da yaklaşık olarak iki yıllık bir süreye denk gelmektedir.  İphone batarya değişimi süresinin gelip gelmediği konusunda iBackupBot for isimli program sayesinde bilgi edinebilirsiniz. Çoğu kez batarya değişimleri garanti kapsamında olmamakta, garanti kapsamına alınsa bile haftalarca ve bazen aylarca bekleme durumu söz konusu olabilmektedir. Tüm bu anlatımlar ışığında basit bir batarya değişim işini asla ihmal etmeyin. Firmamızda işinde uzman teknik personelimiz ile iphone batarya değişimi konusunda profesyonel destek vermekteyiz. Değişim sonrası güvenlik testlerinden geçirerek gönül rahatlığı ile telefonunuzu kullanmanızı sağlıyoruz. Bunun için bize ulaşmanız yeterli.

 

iphone-whatsapp-destek-1

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir