Adres
1364 Sokak No:14
Sema İş Merkezi 3.Kat Daire: 307

0232 450 02 02

Whatsapp : 0543 455 02 02

Çankaya / İZMİR

Önemli : Konumu bulmakta zorlanan müşterilerimiz için yol tarifi videomuzu izleyebilirsiniz.

 

iphone-8-ekran-degisimi-izmir

iPhone 8 Plus Ekran Değişimi

Birçoğumuzun değişik sebeplerle karşılaşabileceği, mobil cihazı kullanılamaz duruma getirecek durum; ekranın zarar görmesi.   Hayatımızın büyük bir alanına dâhil olmayı başaran mobil cihazlar her ne kadar dayanıklı olarak üretiliyorlar ise de, günlük hayatımızdaki aktivitenin durumuna göre düşme veya bir yerlere çarparak zarar görme tehlikesi ile karşı karşıya kalabilmektedir.  Kullanıcılar kırılmaz ekran koruyucu ya da kılıflar kullansalar da bu duruma engelleyemiyorlar.
Ekran kırılması veya çatlaması durumu kullanıcının kendi kusurundan kaynaklanması nedeni ile garanti kapsamında değildir tabi ekranın zarar görmesinin üretici firmanın hatasından kaynaklanması halini ispat etmesi durumu bundan istisna. Şimdi telefonu yakından inceleyerek çözüm önerisi getirelim. iphone cihazımız 3 farklı katmandan oluşur. En üstte ön cam, ortada dokunma paneli en altta ise en hassas parça olan Lcd ekran bulunmaktadır. Ön camın kırılması telefonun rutin faaliyetlerine çok engel olmaz. Bu durumda hem görüntü vardır hem de dokunmatik ekran çalışıyordur.  Görüntü var ancak dokunmatik ekran çalışmıyor ise bu durumda dokunmatik panel zarar görmüştür, şayet görüntü de yok ise bu durumda lcd ekranın zarar görmüş olması söz konusudur.

Kırılan iPhone 8 Plus Ekran Nasıl Düzeltilir

Zarar gören telefonun ekran tamiri mümkün olmamaktadır. Bu nedenle tek çözüm olarak iphone ekran değişimi kalmaktadır. Değişen teknoloji ve yaygın kullanım ağı ve yedek parça temininde gelinen nokta dikkate alındığında ekran değişimleri artık çok kısa bir sürede yapılabilmektedir.   İphone cihazların hassas yapısı ile tamiratın kesinlikle uzmanınca yapılması gerekir. Yedek ekranı ucuza mal edip kendimiz değişimi yapabileceğimizi düşünsek de ileride yaratabileceği sorunlar aradaki kazancın çok çok üzerinde olabilmektedir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus iphone ekran değişimi için tek parçanın kullanımı yani iç ekran, dokunmatik alan ve dış camın birlikte değiştirilmesi hususudur. Sadece ön cam değişimi yoluna gidildiğinde zamanla ekran katmanları arasında aşınma ve hareketlilik olmakta ve geri dönüşü zor sıkıntılara sebebiyet vermektedir. Apple şirketince ekran değişimi yapılabiliyor mu sorunuza ise verilecek cevap bir çok ağır prosedür sonrası bile maalesef olumsuz.  Şirketimiz iphone ekran değişimi konusunda profesyonel ve teknik ekibi ile çok kısa sürede tamirat işlemini yaparak telefonunuzu teslim etmektedir. Bunun için bize ulaşmanız yeterli.

iphone-whatsapp-destek-1

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir